Zeytinburnu Klima Servisi

Zeytinburnu Klima Servisi

Güngören Klima ServisiZeytinburnu Klima Servisi, klimalarınızın arızasını tespit etmekte ve size en doğru çözümü sunmaktadır. Firma müşterilerinin memnuniyetlerini yüksek oranda önemsemektedir. Önemsemesinin sebebini müşterilerin kendilerini tercih ederek onlara gösterdiği güveni boşa çıkarmak istememelerinden geldiğini öne sürmektedir. Temel olarak bakıldığında klimalar insanların konforlarını arttırmak için kullanılmaktadır. Klimalar bulundukları mekânın havasını sıcak veya soğuk olacak şekilde ayarlamalarına sağlayan cihazlardır. Klimalar son zamanlarda lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline gelerek evlerden tutun araçlara kadar görülmektedir.

 

Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesiyle klimaların daha az enerji sağlar hale gelmiştir. Aynı zamanda daha az masraf ile daha kaliteli hava sunması bunlara klimaların tercih sebebi olmuştur. Klimalar bulunduğunuz ortamdaki havayı ısıtıp soğutmanın yanında havada tutunan mikrop ve bakterileri de yok eder. Klima cihazları elektrostatik ve karbon filtreleme yöntemlerini kullanmaktadır. Bu yöntemlere antifungus kaplaması teknolojisi de konularak hava kalitesi daha yükseltilmiştir. Klimalar insan sağlığına olumsuz bir etki bulundurmamaktadır. Tam tersine ısı pompası sayesinde 0 derece ve üstünü oldukça az enerjiyle odanın sıcaklığını ayarlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle bundan etkilenen klimalar havadaki nemi de ayarlayabilmektedir. Önemli olan bir diğer unsur klima servisleridir. Klima servisleri klimaların herhangi bir arıza vermesi durumunun önüne geçerek klimanın ömrünü uzatırlar.

Bu sayede bir mekâna alınan klima daha uzun bir ömrü olduğu için daha az masraf yaparlar. Bu yüzden klimanın servisine oldukça önem verilmelidir.

 

Zeytinburnu klima servisi hizmetleri

Zeytinburnu klima servisi hizmetleri klimaların teknolojik ve donanımsal bir arıza verdiğinde hizmet vermektedir. Aynı zamanda her türlü arıza tespit ve onarımı sağlayan teknik servistir. Arıza oluşması takdirde hiçbir şekilde klimaya müdahale edilmemelidir. Yanlış bir girişim daha kötü arızalara yol açabilir. Bu yüzden klimaların onarımları ve kontrollerini yetkili teknik servisler yapmalıdır. Klimalar teknolojik donanımlardan oluştuğu için oldukça hassas makinelerdir. Bu sebeple klima ile ilgili yapılacak herhangi donanımsal ya da sistemsel müdahale için servis gerekir. İşinde uzman teknik servis elemanları çağrılmalıdır.

 

Klimalar bulundukları ortama göre ani sıcak ve soğuk hava değişimlerine maruz kalmaktadır. Bu nedenle yüzeylerinde deformeler ve performanslarında düşüş yaşayabilirler. Ayrıca bu sorunların dışında klimaların içindeki gaz mevsimsel değişikliklere göre ayarlanmalıdır. Bu yüzden klimaların yılda en az 2 defa yetkili teknik servis tarafından kontrol edilmesi önerilir. Aksi takdirde klimada performans düşüklüğü ve çeşitli arızalar gözlemlenebilir. Klimaları sağlıklı bir şekilde kullanmanın yanında daha az enerji tüketerek iyi bir performans sağlamak mümkündür. Bunun için teknik servisten yardım istenmeli ve sürekli iletişim halinde kalınmalıdır.

 

Klimayı daha sağlıklı bir şekilde kullanmak klimanızın ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca enerji kısmından da oldukça tasarruf ederek aylık gider azaltılabilir. Zeytinburnu klima servisi hizmetleri teknik işlemleriniz gerçekleştirir. Aynı zamanda size de bu konuda yardımcı olup gereken bilgilendirmeyi yaparak memnun kalmanızı sağlayacaktır.

 

Klima Servisinden Yararlanmanın Sonucunda Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Klima servisi hizmetleri seçeneklerinden yararlanmak klimanıza yapacağınız en büyük iyilik olacaktır. Bunun nedeni klima servislerinin çok önemli hizmetler olmasından kaynaklanmaktadır. Klima servisinden yararlanarak klimanızdaki değişikliği çok kolay fark edebilirsiniz. Gözle görülür bir kullanım kalitesi sağlayan klima servisi hizmetlerinden oldukça memnun kalacaksınız.

Klima servisi çok kısa sürede kusursuz hizmetler sağlamaktadır. Böylece klimalarınızın kalitesi artacaktır. Bir klima servisi bakım, onarım, tamir ve montaj hizmetleri sağlar. Bakım ve onarım yapılan klimaların performansı artar. Bir klima eskisi gibi işlevini yerine getiremiyor ise mutlaka bir sorun vardır. Klima parçalarında arıza olmasa bile yine de düzgün bir performans sağlamadığı durumlar olabilir. Bu durumda bakım işlemlerinden yararlanmak için Zeytinburnu klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra ihtiyacınız olan bakım, onarım, montaj işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

Klima servisi hizmetlerinin önemi oldukça büyüktür. Bu hizmetler klima kullanıcılarına birçok önemli seçenekler sunar. Bu imkanlar dahilinde klimanızın ömrü uzar. Kullanım ömrü uzayan klimalar daha kaliteli bir hava akışı sağlar. Ortamın havasını bozmayan klima kullanımı hayat kalitenizi arttırır. Klima cihazlarından en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu klima servisleridir. Klima servisi hizmetleri birçok olumlu sonuç doğurmaktadır. En kısa sürede klimalarınızı servis hizmetlerinden yararlandırabilirsiniz. Bu sayede sizde aradaki kullanım farkını keşfederek klimanızı kusursuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Zeytinburnu Klima Servisi Hangi İmkanları Sağlar?

Zeytinburnu Klima ServisiZeytinburnu klima servisi hangi imkanları sağlamaktadır? sorusuna birden fazla cevap verilebilir. Bunların bir kısmı Zeytinburnu klima servisinin müşterilerine verdiği önem olmaktadır. Aynı zamanda işini bilen personeller çalıştırmak ve yapılan hizmetin bedeli kadar ücret alınmasıdır. Klimanızın hizmete ihtiyaç duyduğunu anladığınız takdirde içiniz rahat bir şekilde Zeytinburnu klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Zeytinburnu klima servisi cihazınızdaki teknik veya sistemsel hatayı tespit ederek size bildirir. Eğer onarımı onaylarsanız işinin ustası personeller tarafından cihazınız onarılacaktır. Ayrıca yapılan işlem karşılığında hiçbir şekilde hizmetin ederinden fazla bir ücret talep edilmeyecektir. Çünkü Zeytinburnu klima servisi müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Diğer teknik servislere göre Zeytinburnu klima servisinin kuruluş amacı müşterilerinin memnuniyeti sayesinde bu sektörde büyümektir. Bu sebeple yalnız aynı fikirdeki personellerle çalışabilirler. Tabi bunun sayesinde müşteri karşısında güler yüzlü ve çözüm odaklı bir personelle muhatap olur. Bu durumda da müşterinin firma hakkında olumlu düşüncelerinin oluşmasında etken rol oynar. Tabi ki tüketici böyle firmanın bu kadar kaliteli hizmetler verdiğini öğrendikten sonra sürekli müşteri olacaktır.

 

Böylece yakın çevresindeki diğer tüketicilere firmayı önerecektir. Bu da müşteriye verilen önemin eninde sonunda firma için pozitif sonuçlar doğuracağını göstermektedir. Klima teknik servisleri arasında Zeytinburnu klima servisinin müşterilerine gösterdiği önem çok büyüktür. Bu önem sayesinde alanında pozitif çerçeve oluşturmuştur. Böylece firma bu sektörde en çok tercih edilen klima teknik servislerinden biri olmuştur. Bu detay ise firmayı sektörün lideri yapmıştır.

 

Klima Servis Hizmeti Zorunlu Mudur?

Klima servisi hizmetleri zorunlu mudur? Sorusu oldukça merak edilmektedir.  Klima kullanımı son yıllarda vazgeçilemez bir konfor olmuştur. Özellikle arabada, evde ve ofislerde sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezidir. Klimaların göstermiş olduğu performanslara göre modellerinde de farklılıklar olabiliyor. Bu cihazlar birden fazla mekanik parçadan oluştuğu için birçok çeşitli arıza gösterebilmektedir.

 

Herhangi bir bilgisi olmayan biri tarafından yapılan müdahaleler arızayı daha da büyütebilir. Bu yüzden arızanın mutlaka uzman personeller tarafından giderilmesi gerekmektedir. Klimalarda başlıca görülen arızalardan hiç çalışmaması ile karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi klimaya elektriği hiç gelmemesi olabilir. Bu arızanın tespiti sonrası ilk olarak klimanın bağlı olduğu sigorta ve bu bölge kontrol edilmelidir.

Ardından klimanın modu değiştirilerek yeniden başlatılmalıdır. Bu şekilde sigorta kaynaklı arıza da çözülebilir. Hala arıza düzelmezse yetkili teknik servis diğer sorunların çözümünü de sağlar. Eğer klimadan kötü bir koku geliyor ise çözüm yolu bellidir. Kokunun sebebi klimanın uzun bir süre boyunca teknik servisin çağrılmaması sonucu bakımlarının yapılmamasıdır. Klimanın bulunduğu ortamda herhangi bir is veya kötü koku varsa bu da klimanın hava filtresinde birikmiş olabilir. Bu biriken kötü kokunun bulunduğu hava filtresi bir an önce temizlenmelidir. Bir başka görülen arıza ise klimanın sigortayı attırmasıdır. Bu arıza genellikle kumanda ile çalıştırılan klimalarda gözlemlenilmiştir.

 

Zeytinburnu klima servisi bu sıkça görülen ve geri kalan arızaların onarılması, klimanın bakımı ve parçaların değişmesi gibi işlemlerde akla gelen ilk yetkili servistir. Müşteri memnuniyetini gözeten firma klima ile ilgili her sorununuzun üstesinden gelmekte ve müşterileri memnun etmektedirler. Uzman kadrosu ile klimanızın bakımlarını yapar ve arızalarını çözerek klimanızın ömrünü daha uzun yıllara çıkarabilmektedirler. Klima servis hizmeti kesinlikle zorunlu bir hizmet değildir. Ancak klimaların sağlıklı bir şekilde kullanılması için çok önemli bir hizmettir. Klima servislerinin el atmadığı bir klimanın ömrü çok kısa olacaktır.

 

Zeytinburnu Klima Servisi Fiyatları

Zeytinburnu Klima Servisi Fiyatları sunulan hizmete göre değişiklik göstermektedir. Kesin bir fiyat bilgisi verilmesi için yapılan işlemin belirli olması gerekir. Klimaların bakım işlemleri her yıl olmasa bile en az 2 yılda bir yapılmalıdır. Klima kullanıcıları fiyatlar yüzünden bakımlardan kaçmak isteyebilir ancak bu fiyatlar oldukça düşük seviyelerdedir. Bir fiyat bilgisi almak istenilirse sadece Zeytinburnu klima servisi ile iletişim kurmak yeterlidir.

 

Klimanın bakımı ve tamiratı oldukça düşük ücretlerden başlamaktadır. Lakin arıza onarım sürecinde herhangi bir parça değişimi ortaya çıkarsa fiyatlarda değişiklik gösterebilir. Fiyatlardaki değişiklikler uygulanan işleme ve parça maliyetine göre farklılık gösterebilmektedir. Kesin bir fiyat bilgisi edinmek istenilirse Zeytinburnu klima servisi ile iletişim kurarak her sorunun cevabı alınabilir. Klimaya rutin bakımı yapılmadığı yada arıza için servis çağrılmadığı takdirde klimadan sağlık bir kullanım beklenilemez. Ayrıca klimanın tükettiği enerji oranı büyük artış gösterir ve klimanın ömrü her geçen gün daha çok düşer. En sonunda klima tamamen kullanılamaz hale gelerek onarılmayacak bir duruma düşebilir. Bütün bunlar yüzünden klimaların her sene rutin bakımlarını yaptırmak şiddetle tavsiye edilir.

 

Zeytinburnu klima servisi bu tarz ücretlendirmeleri oldukça düşük seviyelerde tutmaya özen gösterir. Çünkü hiçbir zaman geçim elde ettikleri müşterilerinin haksızlığa uğramalarını istemezler. Bunun sebebi de firma müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmak istemeleridir. Klimalara yaptırılan bakımlar sayesinde klimanın ömrü uzar ve bu sayede yeni bir klima almak zorunda kalınmaz. Hiçbir bakım sürecine tutulmayan bir klimanın kullanım süresi gittikçe düşer. Bu yüzden klima da çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bütün sürecin sonunda ise klima kullanılamayacak bir hale geldiği için yeni bir klimanın alınması gerekebilir. Bu yüzden klimaların bakımları en az yılda bir defa yapılmalıdır

 

 

 

 

Klima Filtresi Nasıl Temizlenir?

Klima filtresi temizliği klimaların kesintisiz çalışmasında en önemli faktördür. Evde, ofiste ve işletmelerde yılın hemen her ayı kullanılan klimalar oldukça özenli Kullanılmalıdır. Dikkatli kullanılmadıkları zamanlarda insan sağlığını olumsuz etkileyecektir. Belli aralıklarla klimaların düzenli bakımının yapılması bu noktada çok büyük önem arz etmektedir.

 

Klima filtresi temizlenmediği zamanda klima işlevini yerine getiremeyecektir. Getirse bile hava kalitesi düşecektir. Klima filtresinin temizlenmediği zamanlarda koku oluşumu da önlenemeyecektir. Koku yapan klima insan sağlığını olumsuz etkiler. Klimanız çalıştığı an kötü koku hissi duyarsanız mutlaka filtre bakımı yapılması gerekir. Klima filtre bakım işlemleri klimanın en önemli bakım gerektiren parçaları arasındadır. Klima filtreleri ortamda bulunan kirleri, bakteri ve tozları filtreleme görevini yapmaktadır. Filtreme sonrası ortama salınmasını engelleyecektir. Ortamda çok daha sağlıklı ve temiz hava olmasını sağlayan bir sistemdir.

 

Klima sistemlerinde yer alan, dışarıdan gelen havanın ortama ulaşmadan önce arınmasını sağlayan şey polen filtresidir. Polen filtreleri sayesinde dışardan ortam içine giren hava size ulaşmadan önce toz ve kirlerden arınmış olacaktır. Özellikle polen alerjisi olan kişiler için bu filtrelerin temiz kalması çok büyük öneme sahiptir. Klima cihaz fanları, iç aksamları ve filtreleri toz tutar ve zamanla kirlenmektedir. Bu tozlar çalışma sırasında birçok hastalığa neden olabilmektedir. Klima içinde mikrop ya da bakteri barındırabilmektedir. Klimayı durdurmadan cihazlara kesinlikle müdahale edilmemeli ya da temizlik yapılmamalıdır.

Zeytinburnu Klima Servisi

 

Klima Filtresi Neden Temizlenmelidir?

Klima filtre temizliği gözle görülme ihtimali hiç olmayan mikroskobik canlıları kullanıldıkça tutacaktır. Bir diğer ifade ile klimanın her kullanımı, filtrede daha fazla mikrobun bulunmasına yol açacaktır. Klima filtresinin temizlenmedikleri durumlarda bu mikroorganizmalar artacaktır. Aynı zamanda oda içine salınmakta ve çeşitli hastalıklara yol açacaktır. Lejyoner hastalıkları ve zatürre gibi hastalıkların gün geçtikte daha sık görülmesi ortaya çıkmıştır. Sık görülme sebeplerinden birisi de, klima filtrelerinin düzenli olarak temizlenmemesine bağlanılır.

 

Klima filtre temizliği, çocuk, yaşlı gibi direnci daha zayıf olan bireylerin yaşadığı yerlerde kesinlikle yapılmalıdır. Ek olarak sağlıklı erişkinlerden başka kimsenin kullanmadığı klima için bile bu temizliklere özen gösterilmesi gerekir. Sağlık haricinde klima filtre temizliğinin bir diğer nedeni ise performans alınmasıdır. Filtre temizlenmediği zaman ısıtma ve soğutma kapasiteleri zayıflayacaktır. Bununla birlikte enerji tüketimi de artacaktır. Ayrıca çalıştırıldıkları zaman odaya kötü koku da salacaktır.

 

Tütün gibi madde kullanılan, havalandırılmayan ve oda kokusu kullanılan evlerde hava kalitesi düşer. Klimaların çok daha kötü koku vermesi nedeni filtrelerinin yeterince temizlenmeyişi olmaktadır. Kısacası özetlemek gerekirse, öncelikle sağlık için, sonrasında da ürünlerden tam performans alabilmek için temizlemelisiniz. Ek olarak elektrik faturasının yüksek gelmemesi için klima filtreleri mutlaka temizlenmelidir.

 

Klima Filtreleri Ne Sıklıkla Temizlenmelidir?

Klima filtrelerinin temizliği kullanım sıklıklarına göre farklılık gösterecektir.  Her mevsimde sık sık kullanılan bu klimalar birçok önemli parçadan oluşmaktadır. Bu parçalardan en önemlisi ise hava filtresinidir. Filtreler belirli kriterlere ve mevsimlere göre temizlenmek zorundadır. Örnek olarak tek mevsim klima kullanımı söz konusuysa, ilk çalıştırmadan öncesi mutlaka filtresi temizlenmesi gerekir. Ardından ise her iki haftada bir kez filtrenin detaylı olarak bakımı yapılması ve temizlenmesi gerekir.

 

Bir mevsimden çok daha uzun süre kullanılan klimalar bulunur. Bu klimalarda kullanımın devam ettiği her ay, ayda iki kez olmak üzere filtrenin temizlenmesi önerilir. Özellikle de şehir içi yerleşim bölgelerinde oturanlar, evinde çocuk veya yaşlı bulunanlar çok dikkat etmelidir. Hava kirliliğinin çok yoğun olduğu bölgelerde ikamet edenler haftada bir klima filtrelerini temizlemesi tavsiye edilmektedir. Klima filtre temizliği markasına ve modellerine göre değişiklik gösterebilmektedirler. Bir uzman yardımı alabileceğiniz gibi kendiniz de ev veya işyerinizin klima filtresini kolayca temizleyebilirsiniz.

 

Klimaların filtresinin temizliğinde klima kesinlikle kapalı olmalıdır. Aynı zamanda mümkünse elektrik şalteri de kapalı konuma getirilmesi güvenli olacaktır. Klimanın filtre temizliği için klimanın odanıza bakan yüzündeki ön kapağın açılması gerekir. Ardından filtrenin yerinden çıkartılması da gerekli olacaktır. Elektrikli süpürge ile tozdan arındırılabileceği gibi, suyla da yıkanabilmektedir. Özellikle mikroorganizmalardan arındırılması için suyla yıkanıp en az on dakika güneşte bekletilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Klimaların temiz bir hava sağlamasında en önemli yere sahip olan parça filtrelerdir. Filtrenizi düzenli olarak temizleyip servise bakımını yaptırarak temiz hava farkını yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz ortama temiz hava sağlanmasının tek yolu filtre bakımıdır. Filtre bakım ve onarım işlemleri için de servis her zaman hizmet vermektedir.

Lütfen servis türünü seçiniz.

 

Benzer Yazılar