Güngören Klima Servisi

Güngören Klima Servisi

Güngören Klima ServisiGüngören Klima Servisi denildiğinde ilk akla gelen sunduğu hizmet kalitesi ile bilinen Güngören klima servisi, en kaliteli hizmetleri en uygun Klima Servisi fiyatları ile sunmayı sağlayarak müşterilerinin bütçesini düşünmekte ve ekonomilerine birçok yönden destek olmaktadır. Güngören klima servisi, tüm markalarda klima servis hizmetlerini gerçekleştirirken, müşterilerinin zor durumda kalmaması için minimum zaman dilimlerinde hizmet sağlayarak en iyi klima servisi olarak hedefi doğrultusunda hareket etmektedir.

Klima teknik servisi anlamında sağlanan hizmetler herhangi bir klima marka ve modellerini kapsamamaktadır. Her markaya ve her model klimaya her türlü bakım ve onarım hizmeti profesyonel ekipleri tarafından verilmektedir. Alanında deneyim sahibi teknisyenlerin sağlamış olduğu klima bakım hizmetleri ile klimalarınızın ihtiyacı olan her türlü bakımlar, onarımlar ve temizleme hizmetlerini sizlere en kaliteli şekilde sağlanmaktadır. Klima servisi yakın ya da uzak birçok farklı noktalara hızlı servis hizmeti veren Güngören klima sizlerin ihtiyaç duyduğu her türlü teknik desteği sağlayabilir.

Klima Bakımı

Klima bakımı klima sahibi olan her bireyin önemsemesi gereken bir durumdur. Klimasını uzun ömürlü hale getirmek isteyen ve yıllar boyu ilk günkü sağlamlığı ile kullanmak isteyen herkes klimalarının bakım ve onarım işlemlerine özen göstermelidir. Her şeyden önce bir klima bakımını düzenli olarak yaptırmak, kullanılan alanlarda havanın temiz ve ferah olmasını sağlayacaktır. İçi dolu bir klima bir zaman sonra içerinin atmosferine yansıttığı havayı kirletmeye başlayacaktır. Dolayısı ile klima kullanılacak olan alanlarda kirli bir hava oluşacaktır. Bunun önüne geçebilmek için klimanın belirli aralıklar ile düzenli bir şekilde bakım yaptırılması ve temizlenmesi gerekir. Klima bakımı yapılırken hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtre temizlenecektir. Yetkili servis aracılığı ile gerekli temizleme madde ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunabilmesi sağlanacaktır.

Klima Montaj Servisi

Klima montaj servisi oldukça önemli işlemlerden biri olmaktadır. Klimaların düzenli bir şekilde çalışması için klimalarının mutlaka profesyonel bir şekilde montajı yapılması gerekmektedir. Klima montajı klimanın kurulum işlemi olarak tanımlanabilmektedir. Evinizin ya da işyerinizin hemen her yerine klima montajı yapabilen bir firma olarak Güngören klima servisini tercih edebilirsiniz. Ancak bu süreç içerisinde montaj konusunda çok dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır.

Klima montajı işleminde sizlere en iyi şekilde destek veren Güngören klima servisi kalite odaklı olarak çalışır. Servis ile iletişime geçerek hem profesyonel bir şekilde klima montajı hizmeti alabilir hem de klimanızın sorunsuz bir şekilde uzun yıllar çalışabilmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak dış ünite kurulacağı yere kesinlikle üniteyi engelleyecek bir durum olmaması gerekir. Aynı zamanda kolaylıkla hava sirkülasyonu yapılabileceği bir yerde olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Dış ünitelerin kapalı bir ortamda olmaması da ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri olmaktadır.

Klima montaj servisi olarak dikkat edilen bir diğer önemli unsur ilk yönetenin kurulacağı alan olacaktır. Klima iç ünite kurulacağı alanda mutlaka titizlik ile çalışılması gerekmektedir. Bu süreçte ilk olarak iç ünite çevresinde elektronik eşya bulunmamasına mutlaka dikkat edilmesi gerekecektir. Bununla birlikte kapıdan ve pencereden uzak bir bölgeye kurulması da önemli bir nokta olacaktır. Klima servisi olarak montaj işinde son derece titiz davranmak çok önemlidir.

Klima Montajı Servisi Fiyatları

Klima montaj servisi fiyatları hakkında Güngören klima servis aradığınız en iyi desteği sizlere sağlayacaktır. Bütün beklentilere yanıt veren ve her türlü hizmetlerde sizlere en iyi şekilde yardımcı olan firma kaliteli bir şekilde işlemlerinin yapılmasını sağlayacaktır. Klima montajı işlemlerinde beklentilerinize yanıt veren bir firma türü olarak her türlü montajların gerçekleştirilmesini sağlamak mümkündür. Ancak fiyatlar konusunda sizlere net bilgiyi verebilmek mümkün olmamaktadır. Klima servisleri olarak her türlü klima markası için montaj yapma şansı Güngören klima servisi ile mümkün olmaktadır.

Klimaların İç Ünite Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Klima bakımı basit gibi görünse de ciddi anlamda profesyonellik gerektiren bir iş olmaktadır. Yapılacak olan bir hata hem sizlere hem de cihazı ciddi maddi ve manevi zarar verebilmektedir. Klima temizlik yararları yukarıdaki yazılarda belirtildiği gibi olmakla birlikte aynı zamanda cihazın performansıyla direkt alakalı olmaktadır. Yapılmayan klima temizlikleri klimanızın performansını düşürerek daha fazla çalışabilmesine neden olacaktır, bu durum ise klimaların kompresör, fan ve diğer aksamlarının daha fazla çalışabilmesine neden olarak ciddi maliyet gerektiren klima tamirine yol açmakla birlikte elektrik tüketiminin de artacağı anlamına gelir. Zamanında yapılacak olan klima periyodik bakımları ile birlikte cihazın elektrik tüketimi azalacaktır. Tüm bu olumsuzluklarının önüne geçilerek klimanızın çok daha uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Peki klimaların iç ünite temizliği nasıl yapılmalıdır?

 • İlk olarak klima çalıştırılarak mevsimine göre performans derecesi kontrolü yapılacaktır.
 • Klimanın elektrik ile bağlantısı kesilerek klimanın üst kapağı açılır ve filtrelerin tamamı sökülür.
 • Klima flap parçaları sökülür. Flap klima markalarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Klimaların kasa denilen ön kasası dikkatli olarak tırmıklarına özen gösterilerek ve dikkat edilerek sökülür.
 • Klima genel kart, elektrik hattı, tava ve su gider drenajı bağlantı hattı ve genel kontrolü yapılır.
 • Modele ve markaya göre değişebilen kros fan sökülür. Aynı zamanda klima temizleme çadırı ya da branda ile de üzerinde yıkanabilir.
 • Evap olarak tanımlanan metal kısım klima pompası ile anti bakteriyel olan özel kimyasal ilaçlarla önce ilaçlanır ve daha sonra temizlenir.
 • İşlem sırasına göre aynı şekilde tekrar cihaz toplanır.

Klimaların Dış Üniteleri Nasıl Temizlenmelidir?

Güngören Klima ServisiGüngören klima bakım servisi olarak klimaların dış ünite temizliği yapılırken iç ünitenin aksine sökülmeye gerek kalmadan sadece evap kısımları ilaçlanarak basınçlı su desteği ile durulandıktan sonra dış ünite temizliği yapılmış olacaktır. Klimaların dış ünite bakımlarında dikkat edilmesi gereken birçok etken bulunur. Özellikle de elektrik bağlantısı, fanın suyunu elektrik bağlantısına iletebilme ihtimali bulunur. Servis olarak klimanızın dış ünitesinin normal şartlarda iç üniteler kadar bakıma ya da tamire ihtiyacı oluşmayabilir.

Dış ünite dış cepheye uygun şekilde üretilmesinden dolayı kendini doğa olaylarına yağmur, kar gibi diğer etkenlerden dolayı temizlenmemeye uygun yapısı vardır. Bu durum cihazların çalışmış olduğu ortamdan dolayı değişebilir. Çok fazla tozlu ortamlarda bulunan dış ünite performansı direkt etkiler. Klimaların ısıtma ve soğutması sağlayan gazın kontrolü dış üniteden yapılır. Bakım esnasında tespit edilen performans eksikliği dış üniteye bağlanan manometre ile ölçülebilir. Yapılacak olan bu işlemler ile detaylı klima bakımı da sağlanmış olacaktır.

Evde Klima Temizliği Yapılabilir Mi?

Klimaların iç ve dış ünitelerinin bakımı yukarıda belirtildiği şekilde gerçekleşir. Ancak klima kullanıcıları genel olarak temizlik için kullanmış oldukları çamaşır suyu, yağ sökücü ilaçlar ile klima temizliği yapmak, kimyasallar ve klima sprey ve sirke ile klima temizliği belli bir nokta sonrasında klimaları temizlememeye başlayacaktır. Bunun sebebi tam anlamıyla bir temizlik olmamasıdır. Klimanın temizlenmesinde kullanılan kimyasal yağ sökücü ile klima temizliği gibi madde klimanın evap kısmında bulunan metallerde zararlar doğurabilir. Sonrasındaki süreçte yıpranmalardan dolayı gaz kaçırma gibi çeşitli tamir gerektiren arızalara neden olacaktır.

Aynı zamanda kullanılan klima temizleme ilaçları genel olarak konsantre şekilde satılmasından dolayı su ile ayarlama kısmında yapacağınız küçük bir hata yine klima peteklerine yanı evaplara zarar verebilir. Bu durum klima temizleme spreyleri içinde geçerli olmaktadır. Ayrıca tüm bu kimyasallar tekrar su ile detaylı bir şekilde durulanması gerekir. Tüm bu işlemler kullanıcının klima kasasını sökerek de yapılabilir. Evde klima temizliği yapılırken eğer klimanızın kasası sökülürken bağlantı sağlayan tırnaklarının kırılmasına neden olabilecektir. Aynı zamanda diğer bağlantılara da zarar verebilmektedir. Ayrıca kullanıcı klimanın fanını detaylı bir şekilde temizlemediği için bu işlemler tam anlamıyla bir bakım olmamaktadır.

Klima Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalıdır?

Klima bakımında ustalar ve uzmanlar, üreticilere ve klima temizleme servisi tarafından yılda 1 defa yapılması önerilir. Bu durum klimanızın çalışma saatleri ve çalışma konumuna göre 6 ay ve 3 ayda bir kadar değişebilmektedir. Çünkü iş yerleri, alışveriş merkezi, banka ve otel gibi çok fazla ve farklı alana ya da kullanıcıya sahip klima yapıları ev klimalarına göre daha fazla temizlemesi gerekmektedir. Aynı zamanda klimanın çalışma ortamı ile direk alakalı olmaktadır. Çok fazla tozlu ortamda çalışan klimalar performans olarak düşebileceği için daha sık temizlenmesi gerekmektedir.

Klima Filtre Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Klima filtre temizliği klimaların bakımı ile ilgili olsa da klima kullanıcısı klimanın çalışma zamanı ve çalıştığı ortamlara göre haftada ya da ayda bir şekilde mutlaka 1 defa yapılması gereken bir işlem olacaktır. Klima filtresi ne kadar çok temizlenir ise cihazın içi o kadar temiz kalacaktır. Bu durum ise klima bakımını daha uzun aralıkla temizlenmesi anlamına gelecektir. Ortamdaki klima öncelikle filtre üzerinde birikip daha sonra cevap kısmı doldurur.

Klima filtre temizlikleri yapılma sırası ise ilk olarak klimanın ön kapağı 2 el ile sağında ve solunda bulunan tırnaklarından bastırılıp açılır sağda ve sol tarafta bulunan 2 adet filtre sökülür. Bu alanda dikkat edilecek noktalardan bir tanesi klimanın marka ve model türüne göre fark edebilmek olacaktır. Bu sebepten dolayı klimanın filtresi sökülürken boyut olarakta dikkat edilmesi gerekmektedir. Çıkarılacak olan filtre suyun altına tersten tutularak temizlenecektir. Temizlik için su yeterli olmaktadır. Fakat diğer temizlik ürünlerinden de yararlanabilmek mümkündür. Fakat hiçbir şekilde çitilenme işlemi yapılmamalıdır. Filtre bez ile kurutulur ya da bekletildikten bir süre sonra tekrar söküldüğü gibi takılması gerekir. Islak olarak kesinlikle takılmamalıdır.

Klimalarda Görülen Arızalar ve Çözüm Önerileri

Zeytinburnu Klima ServisiKlimaların kullanım alanları her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaktadır. Evlerde ve iş yerlerinde insanlara temiz ısınma ve soğutma imkanı sağlaması klimaların en büyük avantajlarından biri olmaktadır. Aynı zamanda yeni nesil teknoloji sistemleri ile üretilen klimalar elektrik tasarrufu konusunda da kullanıcılarına en iyi fırsatı sunmaktadır. Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimalarda da çeşitli sebeplerden dolayı arıza görülebilmektedir.

Klima arıza ve onarım servisi olarak marka ve model fark etmeden tüm klima sorunlarınız uygun fiyat ve parça ve en sağlam işçilik garantili olarak yapılmaktadır. Klima bazen basit bazen de ciddi arıza verebilir. Bu durumları zamanında yapılması gereken ama yapılmayan klima bakımlarından, doğru yapılmayan klima montajlarından, klima gazının eksik ve bitmiş olabilmesi gibi sebeplerden yapabilecektir. Bu arızaları bazen dijital göstergeli yapıya sahip klimalarda kodla verebilir. Farklı klimalarda ise duruma göre kesik kesik ışık ile belirli süre yanan ışıklarla tüm ışıklar yanıp sönerek gösterebildiği gibi bazen de bu durumu ses olacak şekilde de verebilir.

Örnek olarak söylemek gerekirse Vestel klimaların bazı modelinde 4 ışığın da yanıp sönmesi cihazın filtresinin dolduğu gösterir. Bu durumda filtre temizliği yapılıp sorun çözüme kavuşturulacaktır. Bu durumlarda servis çağırmanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmayacaktır. Farklı bir durum ise Arçelik klima Ch 05 hatası görülmesi bu Arçelik klima için iletişim hatası anlamına gelmektedir. Mutlaka klima tamir ve bakım servislerinden yardım alınması gerekecektir.

Klima Arıza Kodu

Klima arıza servisleri olarak klima kullanıcısına tavsiye olarak klima arıza verdiği zaman mutlaka klimaların arıza kodu araştırılması gerekmektedir. Klima arıza kodu konusunda müşterilere her zaman profesyonel destek sunulması konusunda Güngören klima servisi gereken özeni gösterecektir. Hizmet standartlarının yüksek olması bu süreçte klimanızın hızlı bir şekilde tamir edilmesini sağlar. Ancak klima arızaları konusunda ilk önce bir ön araştırma yapılır ve sizlere ortaya çıkabilecek maliyet hakkında bilgi verilir. Sonra ise profesyonel klima tamir ve onarım servisi olarak sizlere en yüksek kaliteye sahip hizmetler sunulur.

En Sık Karşılaşılan Klima Arıza Sorunları Nelerdir?

Son zamanlarda klimanın kullanım alanlarının çok yaygın olarak kullanılması bu cihazların farklı modellerde üretilmelerini sağlayacaktır. En yaygın kullanılan markalar tarafından üretilen klimaların kullanımı son derece kolay olmaktadır. Aynı zamanda mekanlarda yer kaplamaması da klimalarının en önemli avantajları arasında yer alacaktır. Ancak klima kullanımı yaygınlaşması ile birlikte bu cihazlarda birtakım sorunlar da ortaya çıkmıştır. Sürekli olarak çalışan ve bakımı ihmal edilen klimalarınız çok daha hızlı bir şekilde bozulma belirtileri gösterebilir. Klimalarda en çok karşılaşılan klima arızası içinde şunları saymak mümkün olacaktır;

 • Klimanızın iç ve dış ünitesinde görülebilecek fan arızası
 • Motor (kompresör) arızası
 • Klimanın gazının bitmesi
 • Klimanın yüksek gürültülü bir şekilde çalışması
 • Filtrenin aşırı tozlanmasından kaynaklı olarak ısıtma ve soğutma gerçekleşmemesi
 • Klima elektrik bölümünde bozukluk olması
 • Klima borusunun su akıtması
 • Klimanın bulunduğu alana su akıtması
 • Klimanın sensöründe görülen arızalanmalar
 • Klima gaz borusunun kırılabilmesi, ezilmesi ya da delinmesi sorunları
 • Klima mevsim şartlarına göre hiç ısıtmaması ya da hiç soğutmaması sorunu
 • Klima iç anakart arızaları ya da dış ünite kart arızaları
 • Klima çalıştığı an sigortanın atması
 • Klimanın dış ünite bölümünün açılıp kapanmaması
 • Klimanın üfleme ancak soğutmama sorunu en çok karşılaşılan sorunlar arasındadır. Klima arıza ve onarım servisi olarak sizlere bu süreç boyunca profesyonel bir hizmet sunulur ve cihazlarınızın kısa bir süre içerisinde tamir edilip size tekrar kullanım imkanı sağlanır.

Klima Arıza ve Onarım Servis Fiyatları

Güngören klima arıza ve onarım servisi klimalarınızın tamir edilip onarılabilmesi için mutlaka profesyonel hizmet sunmaya özen gösterilir. Bu süreç boyunca cihazlarınızın güvenli parça ve işçilik garantili bir biçimde tamir edilebilmesi için Güngören klima servis ile çok kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerine her zaman klima bakım ve tamir fiyatları konusunda yüksek standartlarda hizmetler sunulmaktadır.

Kaliteli, hızlı bir tamirat ve onarım işlemi sayesinde cihazlarınız gün içerisinde tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz. Klimaların tamiri ve bakımı konusunda her zaman profesyonel hizmet sunan Güngören klima servisi bu süreçte en iyi tamir hizmetini sağlayacaktır. Klima arıza ve onarım servisi olarak fiyatları konusunda müşterilere her zaman bütçe dostu teklifler sunulur.

 

Lütfen servis türünü seçiniz.
Benzer Yazılar