bakırköy klima servisi

Bakırköy Klima Servisi

Güngören Klima ServisiBakırköy Klima Servisi klimalarınız için 7/24 kusursuz hizmet sağlayan klima servislerinden biridir. Klima servisi klima kullanan kişilerin ihtiyacı olan bir hizmettir. Bu hizmet klimaların kesintisiz çalışmasında büyük rol oynamaktadır. Klima servis hizmetlerinden yararlanarak klimalarınızın bakım ve onarım işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Bunun için Bakırköy klima servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Klima bakım işlemleri klima sahibi olan her bireyin mutlaka önemsemesi gereken bir konudur. Klimasını uzun ömürlü ve yıllar boyu kullanmak isteyen bireyler klima bakım işlemlerine önem vermelidir. Klimalarının bakım ve tamir işlemlerine özen gösteren kişiler klimalarından çok saha memnun kalacaktır. Her şeyden önce bir klimanın bakımını düzenli olarak yaptırmak çok önemlidir. Bunun sebebi kullanılan alanlarda havanın temiz ve ferah olması gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

 

Klima servis hizmetlerinden her yıl olmasa bile 2 yılda bir mutlaka yararlanılması gerekmektedir. Herhangi bir servis hizmetinden yararlanmama durumunda klimalarınızın ömrü azalacaktır. İşlevini yerine getiremeyen klima havanın kalitesini düşürür. Aynı zamanda devamında büyük sorunları da beraberinde getirir. Özet olarak klima servisi çok önemli bir hizmettir. Bu hizmetten en iyi ve en güvenilir şekilde yararlanmanız mümkündür. Sadece Bakırköy klima servisi ile iletişime geçerek kusursuz bir hizmet alabilirsiniz. Çok kısa sürede sağlanacak olan hizmet vaktinizi almayacaktır. Bu sayede herhangi bir kayıp yaşamadan çok büyük kazançlar sağlamanız mümkün olacaktır.

 

 

Klima Servisi İçin En Doğru Zaman Hangisidir?

Klima servisi hizmetine belirli aralıklarla ihtiyaç duyulmaktadır. Sürekli çalışır durumda olan klimalar zamanla servis ihtiyacı duyar. Klimaların zaman geçtikçe yapmış olduğu hava dolaşımı sebebi ile filtreleri zarar görür. Aynı zamanda evaporatörleri (evaparatör evinizde bulunan ısıyı dış ortama atan petekli kısım) bakteri tutmaya başlar. Bu durum sağlığımız açısından tehlikeli bir durum oluşturur. Oluşan bu kir ve bakteriler sonucu klimanızda hoş olmayan koku gelmeye başlar. Kötü koku gelmesi ortamın havasını bozar. Bu durumla klima kullanıcısı faydadan çok zarar görmeye başlar. Klimalar bazı durumlarda ise istenilen havayı vermez.

 

ya da soğuk ayarına çevrildiğinde herhangi bir etki görülmez. Bu gibi durumlarda da arıza olduğunun belirtileri yaşanır. Klimalar teknolojik cihazlar olduğu için zaman zaman arıza göstermesi çok normaldir. Bu arıza durumları çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Arızaların kaynağını öğrenmek için klima servisi ile görüşülmesi şarttır. Klimalar hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişinin klima tamiri yapması çok yanlıştır. Bu durumda daha büyük arızaların kapısı açılacaktır. Net bir onarım ve tamir yapılması için klima servisi ile görüşülmesi gerekmektedir. Klima servisi çok kısa bir sürede ihtiyacınızı gidererek klimanızı çalışır duruma getirecektir. Böylece klimanız zararsız bir şekilde işlevini yerine getirmeye devam edecektir. Bu bakımdan klima servisinin yeri ve önemi oldukça büyüktür.

Bakırköy Klima Servisi

Klima Bakım Aşamaları

Klima bakım işlemleri birçok aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalarla birlikte genel bakım süreci ve uygulamaları aşağıdaki gibi sıralı şekilde olmalıdır. Klima bakım işlemleri yapılırken iç ve dış ünitede adım adım izlenmesi gerekenler aşamalar bulunmaktadır. Yetkili servis klima bakım servisleri tarafından yapılan bu uygulamalar sırasıyla şu şekildedir:

 • İç ünite toz filtresi temizliğinin yapılması: Toz filtreleri iç üniteden çıkartılıp gözenekleri özel solüsyonlar ile tozlardan ve bakterilerden arındırılmalıdır. Bu sayede klima daha verimli çalışması sağlanacaktır.
 • İç ünite içerisinde yer alan plastik bölümün temizlenmesi: İç ünitelerin panel kısmı itina ile yerinden sökülmelidir. Söküldükten sonra özel solüsyonlarla temizlenecektir. Bu sayede beyaz yüzeyde meydana gelebilecek sararmanın önüne geçilmiş olunacaktır. Panel üzerinde toz ve bakterilerden tamamen arındırılır.
 • İç ünite evaporatör temizliği: İç ünite evapatörü özel solüsyonlar ile dezenfekte edilecektir. Üzerlerinde yer alan küf ve bakteriden tamamen arındırılmaktadır. Petek araları açılıp hava geçişi ve ısı transferi daha sağlıklı gerçekleşmesi sağlanacaktır.
 • İç ünitede yer alan hava çıkışının temizlenmesi: Bu aşama sırasında klimanın iç ünite fanı özel fırça ve solüsyon ile temizlenmektedir. Üzerine yer alan kirlerden arındırılarak dezenfekte edilecektir.
 • İç ünite içerisinde yer alan elektrik parçalarının temizlenmesi ve bakımı: Son olarak iç ünite elektrik bağlantı noktalarında varsa temassızlıklar giderilecektir. Elektronik kart üzerinde arıza yapmasına sebep olabilecek toz ve nem benzeri olumsuzluklardan temizlenecektir.
 • Dış ünite bölümünün temizlenmesi: Dış ünitenin hava şartından kaynaklı kirlenen ve deforme olan yüzeyleri özel solüsyonlar ile temizlenecektir.
 • Dış ünitenin konderseninin temizlenmesi: Dış ünitenin ısı transferini gerçekleştirmesini engelleyen toz kondenserden özel solüsyon ve aletlerle temizlenecektir. Bu sayede hava kanalları tamamen açılır.
 • Dış ünitede yer alan elektrik parçalarının temizliği: Dış ünite elektrik bağlantı noktalarında varsa temassızlık giderilecektir. Elektronik kart üstünde arıza yapmasına sebep olabilecek toz ve nem benzeri olumsuzluklardan temizlenecektir. Kompresörün çekmiş olduğu akım detaylı olarak ölçülür.
 • Dış ünite bağlantı noktalarının kontrolü: Dış ünitenin askı aparatlarının kontrolleri, vida ve cıvatası sıkılması yapılır. Ek olarak bakır boru kontrolleri ve bağlantı rekorları sıkılması işlemi yapılmaktadır.
 • Dış ünitenin gaz basıncı kontrolü: Dış ünitelere bağlanan gaz ölçüm monifoltları ile gaz seviyesi ölçülecektir, eksikse kullanıcı bilgilendirilmelidir.

 

 

Klima Servisinin Önemi Nedir?

Klima servisinin önemi çok büyüktür. Klimalar arıza gösterdiği zaman servis çok kısa sürede arızayı giderecektir. Arıza göstermese bile bakım ve onarım işlemi klimanın olmazsa olmazıdır. Klima servisinin olmadığı durumlarda klima devamlı olarak arıza gösterecektir. Arıza göstermese dahi var olan arızaların onarılma işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

 

Klima servisi ihtiyacınız olduğu an Bakırköy klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Klima servisi çok kısa sürede klimalarınızı daha kullanışlı hale getirecektir. Bu sayede klimalarınızın ömrü uzayacaktır. Klima servisinin önemini bu gelişmeler ile fark edebilirsiniz. Çok daha temiz ve steril bir alanda çalışabilmek için bakım çok önemlidir. Aynı zamanda sağlıklı yaşamak için kullanmakta olduğunuz klimaların bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Klima servisini ile klimanıza sağlanan avantajlar şu şekildedir:

 • Periyodik olarak bakımı yapılan klimada arızalanma olasılığı minimuma inecektir. Bu sayede sizi gereksiz giderlerden kurtaracaktır.
 • Cihazınızı çok uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.
 • Cihazınızı çok daha yüksek performans ile kullanma imkanı yakalarsınız.
 • Yüksek elektrik tüketimi sarfiyatlarının önüne geçebilirsiniz.
 • Zamanında bakım yaptırılan klima sağlığınız açısından çok önemlidir. Kalp hastalığı, astım ve lejyoner hastalığı gibi hastalıklarda oluşumu en aza indirir.
 • Bebek ve çocuklarda solunum sisteminde oluşacak sorunların önüne geçecektir.

 

 

Klima Servisi Hizmetleri Nelerdir?

Klima servis hizmetleri oldukça geniştir. Klima servis hizmetleri hakkında detaylı bilgi için Bakırköy klima servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Klima servis hizmetlerini sağlayan kişiler uzman ekiplerden oluşmaktadır. Klima hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi klima servis hizmetlerini yerine getiremez. Bu nedenle klima servis hizmetlerinin yeri ve önemi çok büyüktür. Klima servis hizmetlerinden bazıları şu şekildedir:

 • Klima tamiri: klima tamir işlemleri bozuk klimaların işlevini yerine getirebilmesi için çok önemlidir. Klima tamiri yapılması için klima servis hizmetlerinden yardım alınması şarttır. Herhangi bir şekilde klimalar hakkında bilgisi olmayan bir kişinin klima tamiri yapması mümkün değildir. Klimalar iç ya da dış ünite olarak arıza gösterecektir. Yeterli bilgi ve donanıma sahip klima servisleri çok kısa süre içerisinde klimaların onarımını yapacaktır.
 • Klima bakımı: klimalar teknolojik cihazlar olarak ortaya çıkmıştır. Uzun süreli kullanımlarda mutlaka bakım ihtiyacı duyar. Klimalarda arıza ya da tamir işlemi gerekmese bile bakım yapılması şarttır. Klimaya bakım yapıldığı taktirde klimanın kullanım ömrü uzayacaktır. Bakım yapılmayan klimalar ortamın havasını bozacaktır. Havayı bozduğu gibi işlevini de kusursuz bir şekilde yerine getiremez. İstenilen sıcaklık derecesini net olarak yansıtamaz.
 • Klima montajı: klimanızı bir yerden başka bir yere taşınması gerektiğinde montaj ihtiyacı duyarsınız. Montaj işlemi yapılmayan bir klimanın çalışması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle doğru montaj işlemi çok önemlidir. Montaj işlemini klima hakkında bilgisi olmayan bir kişinin yapması kesinlikle doğru değildir. Çok yanlış sonuçlar doğurabilir. Klima montajının klima servisi tarafından yapılması şarttır.
 • Klima temizleme: klima temizlik işlemleri klimanın sağlıklı bir şekilde kullanılması için çok önemli bir işlemdir. Klima temizliği yapılmadığı zaman klimadan gelen hava ortamın kalitesini bozacaktır. Klima temizlik işlemi ayrıntılı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özen gösterilmediği durumda herhangi bir işe yaramayacaktır.

 

Bakırköy Klima Montajı

Bakırköy klima montajı klimalarınızın montaj işlemlerini yerine getiren bir servis hizmetidir. Bakırköy klima servisi, montaj, takma, sökme işlemlerinde uzman ekibi ile kusursuz bir hizmet vermektedir. Klimalarda sökme ve montaj işleri bu konuda deneyimli ustalar tarafından yapılmak zorundadır. Aksi durumda üründe istenmeyen teknik veya donanımsal arızalar meydana gelecektir.

 

Bakırköy klima montaj ekibi uygun teknik ekipmanlar ve donanımları yerinde kullanır. Böylece en doğru şekilde klima sökme ve klima montajı işlerini yapar. Bu alanda kendini ispatlamış olan Bakırköy klima servisi en iyi hizmeti vermektedir. Aynı zamanda başarılı ekibe sahip bu firmayı iletişim bilgileri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

 

Bakırköy Klima Temizliği

Bakırköy klima temizliği kusursuz bir temizlik hizmeti sağlar. Bakırköy bölgesinde yaz ve kış mevsiminde kullanılan klimaların düzenli olarak bakım ve temizliği yapılması gerekir. Klima temizlik işlemleri yapmak oldukça önemli ve hassas bir çalışma sistemi gerektirir. Uygun dezenfektanın yerinde kullanılması ve hijyenik temizlikler yapılması klimanın ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda ortamın havasını en sağlıklı şekilde sürdürmeyi sağlayacaktır.

 

Bakırköy klima temizlik servisi bu alanda kendini ispatlamış servis ekibinden oluşur. En son gelişimleri ve yenilikleri takip edip faydalı temizlik ürünlerini yerinde kullanır. Bakırköy servisi çalışanları en doğru ve güvenilir klima temizliğini yapmaktadır. Ekiplere bu konuda sonuna kadar güven sağlayabilirsiniz. Uygun ücret sağlanması karşılığında en iyi klima temizliği Bakırköy Klima Servisi ekipleri tarafından sağlanmaktadır.

 

Bakırköy Klima Bakım ve Onarımı

Bakırköy klima bakım ve onarım işlemleri klimaların ömrünü uzatan hizmetlerden oluşmaktadır. Hem iş yeri hemde evde kullandığınız klimaların belli zaman aralığı ile bakımı gerekli olmaktadır. Aynı zamanda gerekli olan teknik kontrollerin yapılması çok önemlidir. Bu bakımdan oldukça başarılı çalışmalar yürüten Bakırköy klima bakım desteği sunar. Bakırköy servis ekipleri bir telefon ile bulunduğunuz adrese gelerek her türlü teknik destek sağlarlar.

 

Her modele ve markaya ait klimalar için bakım hizmetleri sunan Bakırköy servisini her zaman arayabilirsiniz. Hem kaliteli hem de orijinal yedek malzeme ile beklentiler karşılanır. İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunan işinde deneyimli servis ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz. Ekipler ile görüşerek hak ettiğiniz garantili klima bakım hizmetini istediğiniz zaman alabilirsiniz. Klimaların ömrünü uzatan bakım işlemleri kısa sürede büyük sonuçlar elde etmenizi sağlar. Klima bakım ve onarım servisinin önemi çok büyüktür.

 

Klima Servisi Avantajları Nelerdir?

Klima bakımı klima kullanımında önem arz etmektedir. Klima bakımı yapılırken hava filtresi ile hava akım destekleyen filtre temizlenmelidir. Yetkili servis hizmeti ile gereken temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanmaktadır. Bakteriler ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılan kaliteli havanın solunması sağlamakta büyük rol oynar. Klima servisinin avantajları oldukça büyüktür. Klima servisi klimaların ömrünü uzatmak da en önemli faktördür. Bu hizmetlerden en kusursuz ve güvenilir şekilde yararlanmanın yolu olan Bakırköy servisi her zaman hizmetinizdedir.

 

Klima bakım işlemlerinde yapılması gereken birçok işlem vardır. Bu işlemler arasında filtrenin temizlenmesi, klimanın detaylı bakımı gibi hizmetler yer alır. Hava filtrelerinin düzenli şekilde temizlenmemesi, havanın ideal şekilde sirkülasyon yapmasını önleyecektir. Bunun için “evaporatör” yüzeyinde karlaşmalar olabilmektedir. Dolayısıyla soğutma- iklimlendirme verimi düşecektir. Klima servisi bu ve bunun gibi birçok sorunu çözüme kavuşturacaktır. Bu işlemler klimanızın kalitesini arttıran hizmetlerdir. Aynı zamanda bu teknik bilgi gerektiren işlemleri sıradan bireyler yapamaz. Ancak bilgi ve donanıma sahip kişiler klimalara ait işlemleri gerçekleştirir.

 

Periyodik Klima Bakımında Yapılması Gereken Önemli İşlemler Nelerdir?

Bakırköy klima servisi klimanızın ihtiyacı olan bakımı istediğiniz zaman yerine getirir. Periyodik bakım, firma yetkili servisinin yapması gereken ve içinde kontrol barındıran bakım çeşitidir. Klima bakım fiyatları ve periyodik bakımlar, kontrol sonucu belirlenmektedir. Servislerin sunduğu bakım içerikleri arasında şu hizmetler yer almaktadır;

 • Evaparatör- kondaserin özel ısı eşanjör deterjanı ile ayrıntılı temizlenir. Basınçlı hava ya da su ile tamamen temizlenir.
 • R- 22 gazı yüksek- alçak basınç değerleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir.
 • Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj- akım değerleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir.
 • Soket bağlantısının tamamı kontrol edilecektir.
 • Drenaj tavaları ile drenaj hattı temizliği detaylı bir şekilde yapılır.
 • Fanların ve tüm pervane parçalarının temizliği yapılır.
 • Duyu yöntemi ile ses kontrolü yapılır.
 • Görüntü kontrolü incelenir.
 • Eksik gaz var ise şarjı tamamlanır.

 

Bakırköy Klima Servis Ücretleri

Bakırköy Klima ServisiBakırköy klima servis ücretleri için iletişime geçmeniz şarttır. Bunun sebebi klima servis hizmetlerinden talebinizin fiyatında farklılık olmasından kaynaklanmaktadır. Klimanızda arıza var ise parça değişimine ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda fiyat biraz daha fazla olacaktır. Klimanızda herhangi bir arıza yok ise bakım ve onarım ücreti oldukça cüzidir. Bu miktar oldukça uygun belirlenmiştir.

 

Müşterilerinin taleplerine önem veren Bakırköy klima servisi servis ücretlerini oldukça düşük tutmuştur. Alacağınız hizmetin belirlenmesi sonucu net bir fiyat verilecektir. Adresinize gelerek kısa sürede hizmet sağlayan Bakırköy klima servisi güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Güvenilir ve deneyimli personel ekibi işlemleri kısa sürede tamamlar. Böylece klima sahibinin zaman kaybı oluşumu engellenir. Klima servis ücretleri için net bir fiyat söylemek mümkün olmamaktadır. Klima servis ücretini belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden biri de klimanın cinsidir. Klimalar kendi alanında birçok farklı modele sahiptir.

 

Bu klima çeşitleri farklı özellikler ve boyutlarda tasarlanmıştır. Bu sebeple onarım, tamir ya da bakım işlemleri de farklılık gösterecektir. Bu değişiklik mutlaka fiyatı da etkilemektedir. Klima servis ücretini etkileyen bir diğer faktör ise klimanın arıza nedenidir. Klima iç ve dış ünite olarak 2 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar farklı farklı arızalar gösterecektir. Arızanın net olarak neyden kaynaklandığını belirleyebilmek için klima servisinin inceleme yapması şarttır. Klima servisi arızanın kaynağını çözerek gereken işlemleri uygulayacaktır. Böylece klimanız tekrar kusursuz bir çalışma potansiyeline sahip olacaktır.

Lütfen servis türünü seçiniz.

 

 

Benzer Yazılar